A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Kuba - Diskuze

Původní dotaz

Hurikany

09.09.2008 12:59:24 | Smudla
Mame koupene letenky na Kubu 29.-18.10.2008, neni to blaznovstvi jet tam ted, kdyz radi Hurikany 8-O ? Mate nekdo nejake zkusenosti? I kdybychom se mu vyhnuli, nebude zeme moc ponicena? Chceme ji poznat... jedeme na vlastni pest. Co bychom meli udelat...? Varuje nas nekdo pred hurikanem... :-? Diky za nazor
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
best 09.08.2009 23:26
Hurikány -Kuba  

Hurikány na Kubě jsou hodně drsné.do konce října je jejich období, V loni tam byly v září a říjnu tři za sebou a ještě dnes jsou jejich následky vidět.
V době dešťů a už vůbec hurikánů je všechno zavřené,nikdo ani nepracuje,ani to nejde.Turisté jsou evakuováni.Jak příjde hurikán,několik dnů není elektřina,vůbec se nedá vycházet.Nemusí to být oko Hurikánu,které má obrovskou sílu,ale jeho rozsah ve velmi velký.Síla větru je až 200 km,k tomu déšť,vlny jsou 5-6m vysoké. Není to vůbec příjemné.Kéž by letos Kubu žádné hurikány nezasáhly!!! Potřebobali by to.Po monzůnových deštích a ještě po hurikánech je né jen příroda hodně zdevastována.Je potřeba zvážit termín cestování.Jinak vřele doporučuji.Kuba je chudá země,ale krásná.Má velké kulturní bohatství.Při návštěvě Kuby se člověk nesmí dívat jen na to černé, nebo bílé, ale musí vidět a vnímat i to ostatní.V lednu chci letět po 4 - poznávačku.

• Anonym (8)
  • Anonym (1)
Misa11
07.08.2009 04:50 72.29.239.***
RE: RE: Hurikany  

Ahoj, koukam na tvuj prispevek ohledne obav z hurikanu na Kube. Mame tam s pritelem namireno letos v pulce zari a take se hurikanu trochu obavame. Muzes mi napsat nejake tvoje zkusenosti?Diky

• Anonym (10)
HelenaM
10.10.2008 18:29 77.48.57.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: kuba  

Počasí? Každý den bylo hezky a večer sprchlo, ale to bylo tak kolem té večeře v 18.30 což bylo i příjemné a ráno zase hezky. Sledovala jsem počasí a stále tam píší déšť a přitom tam je hezky. Nebojte se počasí, pže určitě bude hezky :-)

• Anonym (2)
  • Anonym (9)
Rendy_2 09.10.2008 16:27
RE: RE: RE: RE: RE: RE: kuba  

Děkuji moc :-) , chtěla jsem vědět hlavně ty výlety. A ještě teda...co počasí 8-) ?

• Anonym (5)
  • Anonym (2)
HelenaM
09.10.2008 13:05 77.48.57.***
RE: RE: RE: RE: RE: kuba  

Co přesně Vás zajímá?
Letěli jsme z Berlína-Tegel a vše probíhalo lépe než jsme předpokládali. Letěli jsme v 10.50 a během letu 3 jídla, dostatek pití. Samozřejmě byl silný vítr, tak několik silných turbolencí, ale nic co by se nedalo zvládnout. Prostě to jen více houpalo.

Ano, měli jsme přímo místního průvodce, který mluvil česky, takže jsme s ním projeli Havanu. Bylo to příjemné. Mohli jsme se zeptat na spoustu věcí od A do Z. Tak nějak jsme poznali život na Kubě.
Jinak Havana je fakt zajímavá, hlavně rozdíl mezi starou a novou Havanou. Prohlídka i známé fabriky na doutníky. Dokonce syn dostal pár listů na doutník.

Výlety byly pak ještě dva. Katamarán na Cayo Blanco (nádhera)! Byli jsme s malým synem, takže výlety byly přizpůsobeny jemu. Pak byla show ve Varaderu (delfinárium).

Další výlet na krokodýlí farmu spojená s prohlídkou dalších míst. Také pěkné a zajímavé.

Ale cubatour (CK v hotelu Kawama) nabízí ještě další zajímavé výlety. Nebo jestli jste odvážnější, půjčit si auto a projet si Kubu autem.

My jsme byli s pobytem spokojení, pže lidé byli příjemní a nenarazili jsme na nic, kde bychom byli odmítnuti. Vše s úsměvem a ochotou. Je to naprosto jiná kultura, nerozčilují se a jsou v poho :-)

• Anonym (5)
Rendy_2 08.10.2008 20:52
RE: RE: RE: RE: kuba  

Zajímal by mě, prosím, let. V pohodě? I když, já vím, záleží na okolnostech... :-( . Byli jste v Havaně a na nějakých výletech?

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
HelenaM
08.10.2008 18:44 77.48.57.***
RE: RE: RE: kuba  

Akorát jsme před hodinou dorazili z letiště Berlín-Tegel a Kuba je opravdu nádherná země. Poničená je jen část a tam jsme ani nejeli, ale jinak je pořád na co koukat. Je tam spousta nádherných míst.

Rendy_2 05.10.2008 18:21
RE: RE: kuba  

Ahoj, až se vrátíte, můžete sem dát nějaké info co a jak, jestli je země poničená atd. ?? Díky

• Anonym (1)
  • Anonym (5)
smudla
26.09.2008 12:17 217.41.240.***
RE: kuba  

Ahoj, tak tou dobou uz tam my budeme. Letime v pondeli..Mrzi me, ze je zeme dost znicena a tak mistni asi nebudou bezstarostni, ale jiste to bude stat za to 8-) . Alespon se zahrejeme.. Mistni menu sezenete jen na Cube a jestli jeste nemate vymeneny dolary - lepsi je vymenit eura ! Za dolary se plati jeste 10 % poplatek.Kouknete na www.banco-metropolitano.com 1.31 Euro a za dolar je to 1:1 -10%

• Anonym (1)
bronatko
26.09.2008 11:35 194.70.181.***
kuba  

Ahoj,my letime s pritelem za 2tydny.Na 14dnu,,myslim,ze by nas cestovka varovala,kdyby to nebylo bezpecne.Mohli byste mi poradit jestli si vymenit dolary predem a brat si je s sebou nebo az na miste?Slysela jsem,ze se musi menit az na miste.Dovoz ze je zakazan nebo co,nevom,co je na tom pravdy.Dik za odpovedi Brona- :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu